A kutyákról és még sok minden másról

A kutyák az ember hűséges társai!

A reumás kutya nem él teljes életet

A nem kezelt arthritis, vagyis reumás ízületi gyulladás a kutyákat is megkínozza. A betegség kialakulásakor az ízületi porcok gyengülni kezdenek, ami erős fájdalmakkal jár. A reumás kutya nem tud teljes életet élni! Részletek »

A reumás kutya nem él teljes életet

Foghíjas szépség: a kutya fogfejlődési zavarai

A kedvtelésből, kiállítási célból tartott kutyák számának, és a kutyasport színvonalának megnövekedésével egyre gyakrabban kerülnek felszínre a foghiánnyal és különféle fejlődési rendellenességekkel bíró elváltozások. Részletek »

Foghíjas szépség: a kutya fogfejlődési zavarai

A csapzott macska hormonbeteg?

Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni. Részletek »

A csapzott macska hormonbeteg?

A chihuahua az egyik legerősebb kutya

A chihuahua mérete a gyengécske, elesett, túlérzékeny kiskutya benyomását kelti az emberben, pedig a világ legkisebb kutyája tovább él, mint bármely másik kutyafajta. Többnyire kicsattanó egészségnek örvend, bár neki is akadnak gyenge pontjai. Részletek »

A chihuahua az egyik legerősebb kutya

Alternatív állatgyógyászat: kutya akupunktúra

Kínában évezredek óta bevett gyógyító módszer az akupunktúra, mely a test bizonyos pontjain elhelyezkedő meridiánok stimulálásával szabályozza a pangó energiát. Nekünk, emberszabásúaknak bevált, de vajon gyógyítható-e egy kutya akupunktúrával? Részletek »

Alternatív állatgyógyászat: kutya akupunktúra

A kennel köhögés gyógyítása

A kennel köhögés sokszor magától is elmúlik, mint az embereknél egy "megfázás". Azonban gyulladáscsökkentőkkel, köhögéscsillapítókkal vagy éppen hurutoldókkal, immunerősítő szerekkel, vitaminokkal, és szükség esetén antibiotikummal a betegség lefolyása gyorsítható, a tünetek (főképp a kínzó köhögés) enyhíthetőek. Részletek »

A kennel köhögés gyógyítása

Mi az a kennel köhögés?

A kutyák fertőző légcső és hörgőgyulladását "kennel köhögésnek" nevezzük. Ez egy összefoglaló elnevezés, hiszen a betegségnek számos fertőző oka lehet, a tünetek azonban megegyeznek: a kutya rendszerint láztalan, élénk, eszik, iszik, azonban erősen köhög. Részletek »

Mi az a kennel köhögés?

Hogyan gyógyítsuk meg otthon a beteg kutyánkat?

A fekete teától az olívaolajig – különböző házi szerekkel gyorsan segíthetünk beteg kedvencünkön, ha nem nagy a baj. Köhögés, torokfájás, láz? A kutyánkkal nem kell azonnal orvoshoz rohannunk, ha fáj valamije. Számára is találhatunk hatásos gyógyszert a természet patikájában. Részletek »

Hogyan gyógyítsuk meg otthon a beteg kutyánkat?

Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás?

Adjunk a kutyának vitaminokat, immunerősítő készítményeket, táplálájuk korának és egészségi állapotának megfelelően stb.), ugyanis ez az alapja a demodicosis kezelésének. Részletek »

Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás?

A felnőtt kutyák és a galandféreg – hogyan védekezzünk ellene?

Azt minden gazda tudja, hogy a kutyája féreghajtása nemcsak a kedvence számára létkérdés, hanem ezáltal saját egészségét is védi a bélférgektől és az általuk okozott súlyos betegségektől. Miért fontos figyelnünk a belső élősködőkre? Hogyan fertőződnek kedvenceink? Milyen betegségeket okoznak a férgek? Hogyan védekezzünk ellenük? Részletek »

A felnőtt kutyák és a galandféreg – hogyan védekezzünk ellene?

Allergiás kutya: tünet, vizsgálat, gyógyszer

A kutya allergiás megbetegedése egyike az olyan jellegzetes bántalmaknak, amelyek nem mulaszthatók el teljesen. Tünetei jelentkezésekor megfelelő módszerrel kezelni kell a betegeket, gyakran egy állatnál más és más időszakban jelentkező bántalmainál különböző gyógyszerrel. Részletek »

Allergiás kutya: tünet, vizsgálat, gyógyszer

A németjuhász könyöke: nyálkatömlő-gyulladás

Nagytestű kutyáknál - mint például a németjuhász - előfordul, hogy begyullad a könyöküknél található nyálkatömlő. A műtéten már túlestek, most jön a kötéscsere. A műveletet bonyolítja, hogy a németjuhász igencsak izgága fajta. Részletek »

A németjuhász könyöke: nyálkatömlő-gyulladás

Kutyaherpesz – a fertőzés tünetei és a védekezés

A kutyák herpeszvírusos fertőzését okozó Canine Herpes Vírus (CHV) az alfa -herpeszvírusok közé tartozik, amely a környezeti hatásoknak viszonylag kevéssé tud ellenállni. Ez a vírus kizárólag a kutyákban szaporodik, leginkább a vesesejtekben és a nyirokszövetekben. A szaporodásához a 34-35 °C a legkedvezőbb. Kizárólag háziasított és vadon élő kutyafajtákban telepszik meg. Honnan tudjuk, hogy a kutyánk is hordozza? És hogyan segíthetünk? Részletek »

Kutyaherpesz – a fertőzés tünetei és a védekezés

Nekünk orvosság, nekik méreg! - Háziállatokra veszélyes gyógyszerek

Ha kedvencünk megbetegszik, bizony előfordul, hogy első körben házi gyógymódokkal, sőt akár humán gyógyszerekkel próbálkozunk. Ez utóbbi azonban rengeteg veszélyt rejt magában: akár nagy bajt is okozhatunk. Megkérdeztük az állatorvost, hogy miért. Részletek »

Nekünk orvosság, nekik méreg! - Háziállatokra veszélyes  gyógyszerek

Kutya egy természet - avagy Bach doktor, a háziállatok legjobb gyógyítója

Szerencsére az állatgyógyászatban is egyre nagyobb teret kapnak az úgynevezett "alternatív gyógymódok". Amikor már nem segítenek az orvos által felírt orvosságok, a rengeteg szeretet és a nevelés is kevés ahhoz, kutyánk, vagy macskánk kiegyensúlyozott, félelemmentes, vagy csak egyszerűen újra boldog legyen, akkor nagyon fontos szerepet kapnak a Bach-cseppek, hogy kedvencünk - bármi is történt vele - újra a "régi" lehessen. Összeírtunk néhány szert és alkalmazási területeit a leggyakoribb problémákra. Kutyatermészet szerint... Részletek »

Kutya egy természet - avagy Bach doktor, a háziállatok legjobb  gyógyítója

Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség?

A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham epilepsziára utal! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait. Részletek »

Alkalmi rohamok vagy valódi epilepszia - Mi a különbség?

Kutyák fogápolása - előzzük meg a fogkő kialakulását

Az etetési szokások megváltozásával, az előre gyártott kutyaeledelek elterjedésével kutyáink egyre kevesebbet rágnak, pedig a rágás elengedhetetlen a fogfelszín tisztulásához. De nem a csont a megoldás! Szakértőnk elmagyarázza, hogy mit tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük kutyánk fogainak egészségét. Részletek »

Kutyák fogápolása - előzzük meg a fogkő kialakulását

Kötelező védőoltás és féregtelenítés

Elkísértük Dorka kutyát és gazdiját az állatorvosi rendelőbe, és videóra vettük, ahogy megkapja a veszettség elleni oltását és a féreghajtáshoz szükséges tablettákat. Nézd meg Te is videónkat! Részletek »

Kötelező védőoltás és féregtelenítés

Gyomorcsavarodás kutyáknál

Cikkünk a gyomorcsavarodás veszélyére szeretné felhívni a gazdik figyelmét. Mivel súlyos, életveszélyes gyakran elhulláshoz vezető betegség, fontos, hogy a kutyatartók kellően tájékozottak legyenek vele kapcsolatban. Részletek »

Gyomorcsavarodás kutyáknál

Házi kedvenceink harci sérülései

Nagyon sokféle módon sérülhetnek társállataink. A sérülések következtében sokszor gyulladások, tályogok, testűri vérzések vagy gyulladásos folyamatok alakulhatnak ki. Érdemes keletkezésük szerint sorra venni a sérüléseket, mivel ellátásuk, súlyosságuk megítélése is e szerint történik. Részletek »

Házi kedvenceink harci sérülései

A kutyák fogszabályozása

A kutyák fogszabályozása kapcsán számos előítélet él még. Ha elfogadjuk azt a tényt, hogy gyakran élnek kutyáink velünk a lakásban, emberhez hasonló, gyakran irigylésre méltó jó létben, miért ne fogadhatnánk el egy olyan orvosi beavatkozást, ami számos esetben nem csak esztétikai előnnyel jár. Részletek »

A kutyák fogszabályozása

A bulldog szeme

A bulldog szemhéja (harmadik szemhéjmirigye) gyakran orvosi korrekcióra szorul. Egy ilyen beavatkozást követhetünk végig a következő videón! Részletek »

A bulldog szeme

Felejtsd el a csontot! – videó

A kutya örül a csontnak! – hát persze, de csak eleinte, és nem minden csontnak. Vannak rossz csontok, amik megbetegíthetik ebünket. A háziállat.hu állatorvosa, Kukla Miklós utánajárt, s külön elrettentő videót készített. Részletek »

Felejtsd el a csontot! – videó

A whippet vére

Whippet Lilit néhány napja baleset érte. Fennakadt a kerítésen és csúnyán felsértette az oldalát. Az állatorvos bestoppolta a sebet. Részletek »

A whippet vére

Bojszi füle fáj

Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét. Részletek »

Bojszi füle fáj

Ha túlnőtt a kutyus orrcimpája, a doki lecsippenti?

Nyomott, rövid orrú kutyáknál gyakori veleszületett rendellenesség, hogy az orrcimpájuk túl hosszú és belégzéskor lezárja a levegő útját. Részletek »

Ha túlnőtt a kutyus orrcimpája, a doki lecsippenti?

Bűzmirigy - mit kell tudni róla?

Szánkázik a kutya vagy a macska, fenekét a földön húzva? Rettenetes szagot áraszt? Gyanús, hogy bűzmirigyei okoznak gondot. Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat. Részletek »

Bűzmirigy - mit kell tudni róla?

Kedvenceink egészségéért

Kedvenceink ugyanúgy küzdenek a civilizációs hatásokkal, mint mi emberek. Ezek közül a legismertebbek a fogászati, ízületi és stressz okozta problémák. Ezek alapvető okai gyakorlatilag mind a megváltozott életkörülményekre és táplálkozásra vezethetők vissza. Részletek »

Kedvenceink egészségéért

Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók

A kutyák epilepsziás megbetegedése a kisállat gyógyászatban egyre gyakrabban diagnosztizált idegrendszeri betegség. Lényege: az agyvelő szürkeállományának idegsejt összeköttetés rendszerében, az ingerületi és gátló folyamatok egyensúlyának a felborulása. Részletek »

Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók

A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról

Aki eddig csodálkozott azon, hogy húszezer forintra is megbüntethetik a kutyák kötelezető veszettség elleni védőoltásának elmaradása miatt, az készüljön fel: a büntetés összegét megemelték. Részletek »

A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról

Hogyan védjünk meg kutyánkat a külső élősködőktől?

Kedvenc kutyánkra számos külső élősködő leselkedik. A parkokban és a szabad természetben tett séták, a többi kutyával esetleg más állattal való találkozások minden nap új lehetőséget teremtenek a parazitáknak a támadásra. Részletek »

Hogyan védjünk meg kutyánkat a külső élősködőktől?

Rettegett vírusok: parvo és szopornyica

Vannak olyan kutyafajták, amelyek különösen érzékenyek a parvóra, mint például a rottweiler vagy az uszkár. Ezek a fajták megfelelő védettség nélkül szinte biztos, hogy előbb-utóbb megfertőződnek a kórokozóval. Részletek »

Rettegett vírusok: parvo és szopornyica

Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések

Tavasszal a napközben kellemes tartományba emelkedő hőmérséklet ideális környezetet teremt a kullancsok számára. Szerkesztőségünkbe jelentős számban érkeznek a kérdések a vérszívó élősködőkről, így a válaszokat témák szerint, több pontban összetömörítve ezen az oldalon is megjelentetjük. Részletek »

Kullancsok: gyakran ismételt vagy különleges kérdések

A kullancs és a babéziózis

A babéziózist egy, a vízpartok közelében élő kullancsfaj terjeszti, Magyarországon a Balaton környéke, a Duna teljes folyása és a Tisza egyes szakaszai a legfertőzöttebbek Részletek »

A kullancs és a babéziózis

Kedvenceink fülbetegségei - kutya, macska, görény

Az alapvető fülápoláshoz hozzátartozik a külső hallójáratban növekvő szőr rendszeres eltávolítása. Ezt a folyamatot rendszerint állatorvos vagy kozmetikus végzi. Részletek »

Kedvenceink fülbetegségei - kutya, macska, görény

Hogyan működnek a kullancs elleni szerek?

A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a kutyában... Részletek »

Hogyan működnek a kullancs elleni szerek?

Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?

Általában nagyobb testű fajtákban jelentkezik (pl. német juhászkutya, labrador, rottweiler, masztiff), de gyakran találkozunk kisebb fajtáknál is ezzel a betegséggel (vizsla, pumi). Részletek »

Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?

A bolhásság következményei

A bolhásság régi betegség, de cseppet sem ment ki a "divatból"! Nem maga a "kis parazita" okozza a fő gondot, hanem áldatlan tevékenységének a szövődményei az igazán problematikusak. Részletek »

A bolhásság következményei

Kullancsok közt védetten

Ez az aprócska ízeltlábú állat méretéhez képest komoly riadalom forrása. Jogosan, hisz miközben a bőrbe fúródva hajszálerekből, vérből táplálkozik, nyálát visszaöklendezve fertőzhet. Részletek »

Ajánlott oltási program kiskutyáknak

A kutyusok immunrendszere nincs felkészülve a nagyvárosokban felerősödött fertőzőképességű vírusokra, baktériumokra, ezért szükséges rendszeres oltásuk. Részletek »

Ajánlott oltási program kiskutyáknak

Mit kell tudni a kutya tüzeléséről?

Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van? Részletek »

Mit kell tudni a kutya tüzeléséről?

Öröklött vagy szerzett epilepszia?

Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják. Részletek »

Öröklött vagy szerzett epilepszia?

Mit okoz a jeges környezet kedvenceinkek?

Télen gyakori probléma a kutyák a lábsérülései, melyekért a jég, a hó, illetve a felsózott utak tehetők felelőssé. Részletek »

Mit okoz a jeges környezet kedvenceinkek?

Webdokink jól meggyógyítja a begyulladt kutyamandulát - videó

A kutya mandulagyulladása többnyire heveny lefolyású, de ritkán válik idültté. Heveny gyulladás során a kutya bágyadt, étvágytalan és a betegség első időszakában magas láz is előfordulhat. Jellemző tünet még az öklendezés illetve a krákogás, nyálzás. Részletek »

Webdokink jól meggyógyítja a begyulladt kutyamandulát - videó

Holisztikus állatorvos: átlát a betegségen?

A holisztikus állatorvoslás elvileg több mint a hagyományos: az állatot kezelő állatorvos figyelembe veszi a páciens életkörülményeit, saját megérzéseit, valamint az alternatív gyógyítás lehetőségeit is. De ez valóban több? Részletek »

Holisztikus állatorvos: átlát a betegségen?

Támadnak a kullancsok, védjük meg kedvenceinket!

Szinte bármely évszakban számolnunk kell a kullancsokkal, azonban az év során két különösen veszélyes periódusra kell felkészülnünk, az első a tavaszi, a második az ennél valamivel kevésbé kifejezett őszi kullancsáradat. Részletek »

Támadnak a kullancsok, védjük meg kedvenceinket!

Duci a kutyám?

Európában egyre többen vannak a túlsúlyos és elhízott kutyák. A probléma előfordulási gyakorisága az utóbbi években drámai mértékben nőtt. Cselekednünk kell, amelyben segítségünkre lehet a testsúlykontroll program! Részletek »

Duci a kutyám?

Borisz bulldog ekcémája - Hogyan kezeljük?

Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat. Részletek »

Borisz bulldog ekcémája - Hogyan kezeljük?

CONVENIA – ANTIBIOTIKUM PIRULÁK HELYETT (x)

A házikedvencek antibiotikumos kezelésében az egyik legnehezebb feladat a tabletták rendszeres beadása. Ezt a problémát orvosolja egy két hétig hatásos injekció. Részletek »

CONVENIA – ANTIBIOTIKUM PIRULÁK HELYETT (x)

FOGAS KÉRDÉS (x)

A rendszeres fogápolás kutyánknak is fontos! Nézzük, hogyan vehetjük rá ebünket a fogmosásra! Részletek »

FOGAS KÉRDÉS (x)

KUTYÁNAK IS JÁR A VITAMIN! (x)

Tavasszal mindenki egyre több időt tölt a szabadban. Ilyenkor azonban már nem csak a kellő vitamin- és ásványianyag-bevitel a fontos, hanem a kullancs elleni védekezés is. Részletek »

KUTYÁNAK IS JÁR A VITAMIN! (x)

Mopsz Tódi csípője (videóval!)

Tódi gazdái arra lettek figyelmesek, hogy a kutyus fájlalja a hátsó lábait, biceg és a lépcsőmászás se megy már úgy neki, mint régen. Részletek »

Mopsz Tódi csípője (videóval!)
Asztali nézet